OZNANILA - na dnu strani

Terezija Benedikta od Križa - Edith Stein,mučenka soz. Evrope

SV. TROJICA

6.30  molitev rožnega venca pred Najsvetejšim

7.00  za + Janeza Jelena, god.

NOVA CERKEV

10.30 za +mamo Magdaleno in očeta Viktorja Vrečar

10. avgust

PONEDELJEK

Lovrenc, diakon, mučenec

Sveta Trojica

7.00  za + Marijo Svenšek (368/20)

7.00  za + Franca Adama(359/20)

11. avgust

Klara (Jasna), devica

19.00  za + Ano Drevenšek, 8. dan

za farane  (9.8.)

12. avgust

Ivana Šantalska, vdova

Sveta Trojica

7.00  za + Anico Mlakar, obl.

7.00  za + Rajmunda Letonja (463/19)

13. avgust

ČETRTEK

Radegunda, kraljica, redovnica

18.30  molitev pred Najsvetejšim

19.00  za + Edija Šeruga(72/19)

19.00  za + Gustija Glavača (384/20)

14. avgust

MAKSIMILIJAN KOLBE, redovnik,  duhovnik, mučenec

Sv. Trojica

19.00  za + farane (15.8.)

19.00  za + Franca Kidriča  (122/20)

15. avgust

MARIJINO VNEBOVZETJE

7.00  za + Marijo in Martina Kozel, Jožeta Mergeduša in Kozel Andreja

Podlehnik

9.30  za + Alojza Grabrovca in starše Martina in Julijano Grabrovec (266/19)

16. avgust

20. NEDELJA

MED LETOM

Rok, romar, spokornik

SV. TROJICA

6.30  molitev rožnega venca pred Najsvetejšim

7.00  za + Ivana in Gizelo Gabrovec, obl.

ŽETALE - JARMEK

10.30 za +Julčko Žmirmaul, obl.

• V petek, 14.8. na praznik sv. Maksimilijana Kolbeja in predvečer praznika Marijinega vnebovzetja, vabljeni na Ptujsko goro k vigiliji. Ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša, na prostem, ki jo bo daroval mariborski nadškof - metropolit msgr. Alojzij Cvikl, ter litanije Matere Božje z lučkami. Sledi nočno bdenje v baziliki. Na praznik, v soboto, 15. avgusta, bo glavna romarska maša ob 8.00 na prostem, somaševanje in posvetitev slovenskega naroda Mariji vodi mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl.
  • Tudi v naši župniji bomo slovesno obhajali Marijin praznik – in sicer pri podružnici v Podlehniku, ki je posvečena Marijinemu Vnebovzetju. Sveta maša bo na praznik ob 9.30. Lepo vabljeni.
  • Prihodnjo nedeljo je romanje v Žetale (JARMEK). Pri Trojici bo maša zjutraj ob 7.00, pri Mariji Tolažnici v Žetalah pa romarska ob 10:30. Vabljeni.
  • Čiščenje naših cerkva po zaselkih. V avgustu čistijo župnijsko cerkev krajani Podlehnika (vaščani okoli Žeraka in pošte ter ulica od šole navzgor in cesta za Leskovec), Novo cerkev vaščani  Sedlaška, cerkev Sv. Duha na Rodnem vrhu vaščani Zgornjega dela Dežnega pri Rodnem Vrhu.
  • V sredo, 12.8. ima rojstni dan gvardijan našega samostana p. Damjan Tikvič. patra Damjana, njegovo delo in poslanstvo priporočamo v vašo molitev.
  • Pri tisku so tudi letaki, s katerimi nas Škofijska Karitas spodbuja, da pomagamo  otrokom iz revnejših družin pri nabavi šolskih potrebščin. – Hvala za vsak vaš dar!
  • Spoštovani farani,. Po sklepu slovenskih škofov velja navodilo, naj ob nedeljskih in prazničnih svetih mašah verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo ipd.) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova). Listke s telefonskimi številkami (brez imena in naslova), bomo hranili 30 dni ter jo v primeru epidemije oddali pristojnim državnim ustanovam, da vas kontaktirajo.

Uradne ure v župnijski pisarni:

Ob ponedeljskih in četrtkih od 9.00 do 10.00, ter po vsaki sveti maši. Izven uradnih ur pokličite na:

040 523 732, p. Andrej

ali pišite: br.andrej.sotler@gmail.com.

MISLI S.TEREZIJE BENEDIKTE (EDITH STEIN)

+ Moja prva jutranja ura pripada Gospodu. Dnevno delo, ki mi ga on nalaga, hočem začeti s prepričanjem, da mi bo dal on sam moči, da ga dovršim. V tem razpoloženju stopim k božjemu oltarju. Ne gre zame in za moje malenkostne zadevice, gre za veliko spravno žrtev. Smem se je udeležiti, v njej se razveseliti. Pri darovanju smem na oltar položiti sebe in vse svoje delo in trpljenje. Ko pri svetem ob­hajilu pride k meni Gospod, ga smem vprašati: "Kaj želiš, da storim?" In kar v tihem pogovoru z njim spoznam za svojo najbližjo nalogo, bom izvršila najprej.